Vásárolj és nyerj értékes jutalompontokat!
| 📦 Szállítási méret | 30–60 cm magas bokros csemete |
| 🪴 Kiszerelés | 4 literes műanyag cserép |
| 🌱 Közeg | Tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| 📅 Ültetési időszak | Egész évben ültethető! |
| 💧 Vízigény | Közepes 5/3 |
| 📦 Szállítási méret | 30-50 cm bokros csemete |
| 🪴 Kiszerelés | Cserepes |
| 🌱 Közeg | Tőzegtartalmú tápdús földkeverék |
| 📅 Ültetési időszak | Egész évben |
| 💧 Vízigény | Közepes 5/3 |
| 📦 Szállítási méret | 30-50 cm bokros csemete |
| 🪴 Kiszerelés | Cserepes |
| 🌱 Közeg | Tőzegtartalmú tápdús földkeverék |
| 📅 Ültetési időszak | Egész évben |
| 💧 Vízigény | Közepes 5/3 |
| Űrtartalom: | 1 liter |
|---|
A virágföld önmagában is használható, de a növény szép fejlődése érdekében érdemes egy kis marhatrágyát rakni a cserép aljába. Ha lazább szerkezetű közeget szeretnénk használjunk perlittel vagy gyapjúpelletetet. Ha növelni akarjuk a talaj vízmegtartási képességét keverjük Zeolittal.
Szabadtéri ültetéskor:
Az eredeti talajhoz keverve javítja a talaj szerkezetét és vízháztartását. Természetes módon növeli a talaj humusztartalmát. Marhatrágyával keverve segíti a gyökérképződést és a növények egészséges fejlődését. Zeolittal keverve növeli a talaj tápanyagtartalmát és vizmegtartó képességét. Ha szeretne hosszú távon fenntartható megoldás a talajjavításra, keverje Marhatrágyával vagy perlittel, egy kevés Zeolit hozzáadásával.
| Szállítási méret | 140-180 cm magas erős csemete |
| Kiszerelés | konténeres |
| Közeg | tápanyagdús tőzegkeverék |
| Ültetési időszak | Október-November-December-Március-Április |
| Vízigény: | kiültetés után heti 1-2 locsolást igényel |
| 📦 Szállítási méret | 250–350 cm magas erős csemete |
| 🪴 Kiszerelés | Földlabdás |
| 🌱 Közeg | Agyagos-termőtalaj |
| 📅 Ültetési időszak | Októbertől-Áprilisig |
| 💧 Vízigény | Közepes 5/3 |
| Szállítási méret | 30-40 cm magas csemete 2 literes cserépben |
| Kiszerelés | műanyag cserepes, erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Szállítási méret | 30-50 cm magas csemete, 4 literes cserépben |
| Kiszerelés | műanyag cserepes erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Szállítási méret | 20-40 cm magas csemete, 2 literes cserépben |
| Kiszerelés | műanyag cserepes erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Vízigény: | vízigénye közepes |
A Babérmeggy ‘Sofia’ alacsony termetű, legfeljebb 1,5 méter magasra és 1,2 méter szélesre növő örökzöld cserje.
Törpe növekedése miatt kiválóan alkalmas sírokra, sziklakertekbe, rézsűkbe vagy alacsony–közepes magasságú örökzöld sövény kialakítására.
Félárnyékos vagy napos fekvést kedvel. Jól alkalmazkodik a különböző talajokhoz, de a humuszosabb fekete talajokon gyorsabban növekszik. Enyhén savanyú vagy semleges kémhatású talaj az ideális. A pangó vizet nem szereti.
Fagytűrése jó, általában –20 °C körüli hőmérsékletig károsodás nélkül átvészeli a telet, bár a fiatal példányok erős, hideg szél esetén takarást igényelhetnek.
A szárazságot a többi babérmeggy fajtához képest jobban tűri de nagyon száraz időszakban rendszeres öntözést igényel, különösen telepítés utáni első évben.
Metszése: Sűrű sövény kialakításához évente legalább egy, intenzív növekedés esetén két metszés is ajánlott (tavasz végén és nyár végén).
| 📦 Szállítási méret | 15-30 cm csemete 3L cserépben |
| 🪴 Kiszerelés | Cserepes |
| 🌱 Közeg | Tőzegtartalmú tápdús földkeverék |
| 📅 Ültetési időszak | Egész évben |
| 💧 Vízigény | Alacsony 5/2 |
24 készleten

| Szállítási méret | 30-500 cm magas, erős oltványok |
| Kiszerelés | szabadgyökeres |
| Közeg | szabadgyökeres |
| Ültetési időszak | November-Március |
| Szállítási méret | 30-40 cm magas csemete 2 literes cserépben |
| Kiszerelés | műanyag cserepes, erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Szállítási méret | 100-140 cm magas csemete |
| Kiszerelés | 5 literes műanyag cserép |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Vízigény: | Szárazságtűrő de az első évben öntözést igényel |
60 készleten

| Szállítási méret | 30-50 cm magas oltványok |
| Kiszerelés | szabadgyökeres, erős gyökérzettel |
| Közeg | szabadgyökeres |
| Ültetési időszak | November-Március |
| Szállítási méret | 30-60 cm magas bokros csemete |
| Kiszerelés | cserepes |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | egész évben |
| Vízigény: | vízigényes |
| Szállítási méret | 120 cm magas csemete, törzsmagasság 100-120 cm, 5,6 literes cserépben |
| Kiszerelés | műanyag cserepes erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Vízigény: | nagyon vízigényes |
| 📦 Szállítási méret | 150 cm magas Oltvány csemete |
| 🪴 Kiszerelés | Gyökércsomagolt |
| 🌱 Közeg | Tőzeges nedves homok |
| 📅 Ültetési időszak | Tavasszal és Ősszel |
| 💧 Vízigény | Magas 5/5 |
14 készleten

| Szállítási méret | 150 cm magas gyökérnyakba oltott csemete, 11 literes konténerben |
| Kiszerelés | műanyag konténeres, erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
5 készleten

| Szállítási méret | 150 cm magas gyökérnyakba oltott csemete 11 literes konténerben |
| Kiszerelés | műanyag konténeres, erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Szállítási méret | 5-10 cm magas csemete, évszaktól függően! 2 literes cserépben |
| Kiszerelés | műanyag cserepes, erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Szállítási méret | 80-120 cm magas csemete, 1,5 literes cserépben |
| Kiszerelés | műanyag cserepes erős gyökérzettel |
| Közeg | tőzeg tartalmú földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Vízigény: | nem vízigényes, de vizes talajon gyorsabban nő |
| Szállítási méret | 100-150 cm magas csemete, 11 literes cserépben |
| Kiszerelés | műanyag cserepes |
| Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
| Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
| Vízigény: | Közepesen vízigényes, vízhiányt jelez a levélszáradás |
Babérmeggy "Novita" 60-80cm "Prunus laurocerasus"
Akác karó 200x3x3cm (facsemetékhez, szőlőhöz, palántákhoz, támrendszerhez)
Korallberkenye "Red Robin" 30-40cm "Photinia fraseri"
Oszlopos Jegenyeszil 3 méteres "Ulmus hollandica Lobel" (Szabadgyökeres)
Csüngő Barkafűz 150cm "Salix caprea Pendula"
Magnolia "Susan" 60cm Csillagvirágú Liliomfa