Szakmai tudnivalók magnólia fajtaválasztás előtt: Ültetési útmutató, környezeti igények

A magnólia a tavasz egyik leggyönyörűbb dísze. Nagy, kehely alakú, húsos szirmokból álló virágát áprilistól, még lombfakadás előtt hozza. Virágszíne lehet fehér, halványrózsaszín, sötétrózsaszín, bíbor, bordó, citromsárga és ezek keveréke. A legtöbb magnólia lombhullató, általában 3-6 méter magasra nőnek, de léteznek törpe változatok is. Alakja szerint többtörzses fácska, terebélyes cserje. Koronája laza, széles, többnyire már a talaj fölött sűrűn elágazik. Vannak örökzöld magnóliák is melyek egész évben megtartják nagy, bőrszerű leveleiket. Virágzásuk nyáron aktuális. Illatos, fehér színű hatalmas virágokat hoznak.
A magnóliákat általában önállóan ültetik, mint a kert díszét, szoliter növény. Jól mutat együtt örökzöldekkel is, illetve dézsában is lehet nevelni. A liliomfák hazája Kína, ahol a buddhista szerzetesek szaporították először.
Nagyon fontos tudnivaló, hogy a liliomfák savanyú talajban érzik jól magukat. Nem megfelelő talajba ültetve csak sínylődnek, és hamar ki is pusztulnak. Ültetés után rendszeresen biztosítanunk kell számára a tápanyag utánpótlást is, műtrágya, tápoldat felhasználásával. Napos, vagy félárnyékos, szélvédett helyre ültessük. Kerüljük a fagyzugos helyeket, ugyanis a fiatal növények még fagyérzékenyek, tövét az első néhány évben, télen takarni kell (fenyőkéreggel, komposzttal), így védeni a fagyoktól. Gondoskodjunk a megfelelő vízellátottságról is. Száraz időszakokban, főleg nyáron rendszeresen, bőségesen öntözzük. A magnóliák gyökerei igen érzékenyek, ezért mielőtt elültetjük a törekedjünk a legoptimálisabb hely kiválasztására, mert az átültetést rosszul viseli, és valószínűleg megsínyli. A liliomfák nem szorulnak alakító metszésre, inkább csak a ritkításukra kell odafigyelni, illetve a beteg ágak eltávolítására. A magnólia fogékony a betegségekre, ezek ellen permetszerrel védekezzünk!

Ültetési tanácsok:
1. Lépés: Ássunk egy 50 cm széles és 80-100 cm mély gödröt.
2. Lépés: Rakjunk a gödör aljára 10-20 cm vastag réteg trágyát.
3. Lépés: A trágyára rakjunk 10-20 cm termőföldet.
4. Lépés: Helyezzük a fát a gödörbe és ássuk be (tányért hagyjunk az öntözésnek)
5. Lépés: Öntözzük meg 20 L vízzel

A magnóliafajták megtekintéséhez KATTINTSON IDE!

Reviews

Nincsenek még vélemények.

Legyél te az első aki véleményt ír a “Magnolia “Genie” 100cm Bíborpiros BOKROS” termékre

Az email címed nem kerül nyilvánosságra.

Rate Your Satisfaction*

[]