Magas Kőris “Altena” 150cm “Fraxinus excelsior”
8 .850 Ft
- A magas kőris 20-40 m magas, lombhullató fa. Törzse karcsú, egyenes, lombozata laza, koronája nagy. A fiatal fák koronája gyér, ágaik meredeken felfelé törnek; az idősebb fák koronája boltozatos, szabálytalanul kerekded, a csúcs körül a legszélesebb.
- Szárazságtűrő, melegkedvelő fa. A szennyezett levegőt kiválóan tűri; a szikes, illetve szennyezett területek, az utak melléke és a városok fásítására egyaránt kiválóan alkalmas.
- Korán, még a lombfakadás előtt, többnyire március–áprilisban, viszonylag rövid ideig virágzik. Virágait a szél porozza be, ezért sok virágport termel. Virágrügyei nagyok, fényesek, csaknem feketék. Virágzata összetett fürt; a sziromtalan virágok.
- Fája értékes: sűrű, kemény és rugalmas. Főleg a bútoripar hasznosítja, emellett a sportszergyártás és számos más feldolgozó iparág kedvelt alapanyaga
Szállítási méret 150CM magas csemete Kiszerelés műanyag cserepes, erős gyökérzettel Közeg tőzeg tartalmú tápdús földkeverék Ültetési időszak EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! Vízigény: közepes
Elfogyott
Értékelések
Még nincsenek értékelések.